Eksik dişler sağlık açısından sorun yaratabildikleri gibi estetik olarak da görüntüyü bozduklarından kişilerin sosyal hayattaki güvenlerini olumsuz yönde etkilenebilmektedirler. İzmir Diş estetiği ile beraber gelişen birçok yöntem bu gibi sorunlara kalıcı çözümler sağlamaktadır. Kliniğimizde kaliteli implant tedavisi İzmir uygulanır. Eksik olan dişlerinizi sayısı ne olursa olsun implant ile tamamlamanız mümkündür. İyi bir tedavi için implant diş fiyatları nasıldır?

İmplant Fiyatları 2018 Yılında Nasıl Olacak?

Diş implant fiyatları 2018 için belirleyici olan bazı önemli unsurlar bulunmaktadır. İmplant uygulamalarının fiyatları genel itibariyle her hasta için özel olarak çıkartılacaktır çünkü herkesin ihtiyacı aynı değildir. Bireysel hasta durumuna göre tedavinin süresi, kullanılacak olan malzemeler, uygulanacak olan işlemlerin sayısı vb. faktörler değişkenlik gösterecektir.
Kliniğimizde diş implant fiyatları İzmir için fiyatı belirleyen etkenlerden uygulama bazında olanları şunlardır:
İmplant işlemi (Kemik içi)
Kemik tozu ücreti dahil olmadan greftleme işlemi
Tek çene overdenture işlemi – hassas tutucu ücreti ayrı alınmaktadır.
Çift çene overdenture işlemi- hassas tutucu ücreti hariç
Zirkonyum Veneer kron
Porselen Veneer kron
Tam seramik özellikli kron
İşlem için yapılması gereken gömülü diş veya normal diş çekimi
Kıymetli metal ve bazı ek işlemler için ayrıca ücret talep edilebilmektedir. İmplant işlemi yaptırmak için kliniğimize başvuran hastaların istek ve ihtiyaçları ayrıntılı biçimde değerlendirilmektedir. Değerlendirme sonucunda hastanın tedavisinde başarıya ulaşmak için hangi işlemlerin ve malzemelerin kullanılması gerektiği de belirlenmiş olacaktır.
İmplant fiyatları bu ayrıntılı değerlendirmelerin sonucunda net biçimde verilebilmektedir.

İmplant Fiyatlarını Belirleyen Faktörler Nelerdir?

İmplant fiyatlarına etki eden daha birçok unsur bulunmaktadır. Diş implant fiyatları ne kadar? İmplant fiyatlarını belirleyen faktörleri aşağıda görebilirsiniz:
İmplantların yapısında ağız ve diş etiyle doğal olarak uyum sağlama özelliğine sahip olan titanyum maddesi bulunmaktadır. Titanyum maddesi ne kadar kaliteli olursa tedavi o derece iyi biçimde sonuçlanacaktır.
Amerikan, Türk, Alman ve İsviçre titanyumları alternatifler arasında en iyileri olarak değerlendirilmektedirler.
Birçok farklı implant markaları vardır. Kullanılan marka tedavi ücretine de etki eder.
Uygulamayı yapacak olan diş hekiminin önceki implant tecrübeleri fiyatı arttırabilir.
Kliniğin tedavi ve ortam güvenilirliği de fiyatlarda önem taşımaktadır.
İmplant uygulamasının yapılacağı şehrin genel fiyat ortalaması belirleyici olmaktadır. İmplant fiyatları İzmir ortalamaları dikkate alınmaktadır.
Amerika, İsviçre ve Almanya’nın implantları diğer ülkelerin markalarına kıyasla biraz daha öndedir. İleri teknolojik kullanım ve kaliteli malzemeleri ile implant uygulamalarının başarısı, kalıcılığı arttırılabilmektedir. “İmplant fiyatları ne kadar? “ konusu ile ilgili olarak tüm bu faktörler değerlendirmektedir.

Doğru Diş Hekimi Seçimi

İmplant uygulaması kolay gibi görünse de çok farklı teknik detayların analiz edilmesinin gerekli olduğu bir diş tedavisidir. İmplantı yapacak olan diş hekiminin tecrübesi bu nedenle fiyatları etkileyebilmektedir.
İmplant uygulamalarında genellikle temel amaç en az implant diş ile en iyi sonuçları almaktır. Hastanın çene kemiğine yerleştirilerek bu bölgeyle kaynaştırılacak olan implant diş için en iyi tercihlerin yapılması gerekmektedir.
Diş ve çene kemiğinin kaynaşması sonrası yapılacak olan porselen işlemi de dahil olmak üzere implant diş uygulaması için uzman bir hekim iyi bir planlama yapmalıdır.
İmplant dişin pahalı olduğunu düşünen ve tedaviden bu nedenle kaçınan kişiler aslında uzun vadede doğru bir tercih yaptıklarını göreceklerdir. İmplant tedavisi doğru ellerde ve iyi kalite malzemeler ile yapıldığında kalıcılığı uzun süreli olmaktadır.
İmplant tedavileri ilk etapta nispeten pahalı görülebilmektedir ancak eksik diş nedeniyle estetik ve sağlık sorunları yaşayanlar için sağlam bir çözümdür. Hastalar tedavinin sonucunu aldıklarında büyük oranda memnun kalmaktadırlar. İmplant diş fiyatları için bizden randevu alabilir; size uygun tedavi için diş hekimimiz tarafından muayene edilebilirsiniz.

İmplant Diş Fiyatları

2018 Yılı güncel İmplant Diş fiyatları İzmir ili için implant markalarının farklılıkları göz önüne alındığında 700 TL ile 2000 TL arasında değişmektedir. İmplant markalarının farkı tabii ki kullanılan malzemeye odaklı değişmektedir. Kimi marka %100 Titanyum kullanırken başka bir marka ise titanyum kaplama kullanmaktadır. Malzeme üretim maliyetleri implant diş fiyatları ile doğru orantılı olarak değişmektedir.

Özel Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri Diş İmplant Fiyatları

Diş İmplantı tek diş 700-2000 TL arasında değişirken, çoklu alımlarda fiyatlar değişmektedir.

Leave a Comment