İmplant diş uygulamaları ile ağızdaki eksik dişler tamamlana bilmekte ve kişiler daha estetik diş görünümüne sahip olmaktadırlar. İmplant diş, çene kemiğine yerleştirilen yapay diştir. Herhangi bir nedenle diş kaybına uğrayan kişiler kliniğimizde başarılı implant uygulamaları ile dişlerini yaptırabilirler. İzmir İmplant diş fiyatları hastalara göre belirlenmektedir. Fiyatlarda bazı kriterler etkili olmaktadır.

En İyi İmplant Uygulamaları Pahalı mıdır?

İmplant dişler doğal olmamalarına rağmen sanki doğal diş kullanıyormuşsunuz gibi bir sonuç verecektir. Çene kemiğine yerleştirmelerinin nedeni ise yapay oldukları için kalıcı ve güçlü olmalarının çene kemiği ile ilgili olmasıdır.
İmplant uygulaması yapılırken hem diş eti açılmaktadır hem de kişilerin çene kemiklerinde bir delik açılmaktadır. İmplant diş bu deliğin içine yerleştirilmektedir. Yerleşme işlemi tamamlandıktan sonra üstündeki açılmış diş eti de kapatılmaktadır. İmplant uygulamalarında çene kemiği ile implant dişin kaynaşması önemlidir; bunun için birkaç aylık sürenin geçmesi beklenir.

diş implant fiyatları izmir

İmplant uygulaması oldukça hassas bir işlemdir; kullanılan malzemelerin kalitesi, türü, doğru malzemelerin seçilmesi ve hekimin uzmanlığı başarılı sonuç almada büyük etkendirler.
Çene kemiği implant işlemleri için yeterince güçlü değillerse buna yönelik greft uygulamaları yapılmaktadır. İmplant tedavisinde doğru tekniklerin kullanımı kilit noktadır. İmplant fiyatları İzmir yüksek midir?
İmplant tedavisi teknik açıdan karışıktır ve diğer diş tedavilerine göre biraz daha pahalıdır. Alınan sonuçlar ise implant fiyatları açısından olumludur. Hastalar genellikle implant uygulamalarından son derece memnun kalırlar ve alınan sonucun tedaviye yaptıkları masrafa değdiğini ifade ederler.

İmplant Fiyatlarında Etkili Olan Unsurlar Nelerdir?

İmplant tedavisi hem sağlık hem de estetik açıdan hastalara oldukça faydalıdır. Kişiler uzun vadede de yaptırdıkları bu tedavinin rahatlığını ve yararlarını göreceklerdir.
Bazı diş eksikleri için köprü tedavisi de uygulanmaktadır ancak üç eğrili köprü tedavilerinde ileriki dönemlerde diş kaybı yaşanabilmektedir. İmplant diş doğru bakım ve yapısındaki titanyum maddesi ile sağlam kalacaktır. Yalnızca diş ve çene kemiği kaynaştıktan sonra kullanılan porselen yenilecektir.
Diş implant fiyatları 2018 uzun dönem olarak bakıldığında tedavinin kalıcılığı ve faydaları açısından uygundur. Fiyatları etkileyen faktörler ise şunlardır:
Kullanılan implantın markası fiyata etki eder. Türkiye’de çok sayıda marka bulunmaktadır.
İmplantın üretim teknolojisi ve hakkında bilimsel bir uygunluğunun bulunması önemlidir.
Titanyum maddesinin kalitesi fiyatları etkiler. Alman, Türk, İsviçre ve Amerika titanyumları kaliteli olarak değerlendirilmektedir.
Hekim tecrübesi fiyatı etkilemektedir.
Kliniğin bulunduğu şehir, sahip olduğu imkanları, güvenilir ve steril bir ortamının olması implant fiyatlarını belirleyen faktörler arasındadır.
Diş implant fiyatları İzmir, hastalara kaliteli ve titiz implant uygulamaları ile kliniğimizde oldukça uygundur.

Hangi İmplantlar Daha Pahalıdır?

İmplantın kalitesi ve markası tedavinin başarıya ulaşmasında çok önemlidir. Kaliteli markalarda dişin çene kemiğine ve ağza uyum sağlaması çok daha kolaydır. Amerika, Almanya ve İsviçre’de üretilen implant markaları diğerlerine göre daha pahalı olmaktadır.
Almanya, İsviçre ve Amerika’da implant üretiminde ileri teknoloji kullanılmaktadır. İmplant fiyatları ne kadar? Klinik, doktorun uzmanlık derecesi, kullanılan malzemeler ve tedavinin gerçekleşeceği şehir gibi etkenler implant fiyatları 2018 için belirleyici olmaktadır.
İmplant fiyatlarında tedavinin süresi de etkendir. Hastanın çene yapısı ve genel durumu tedavinin ayrıntılarını ortaya koyacaktır. Bazı hastaların süreci daha kolay ilerlerken, kimi hastalar için ekstra işlemler gerekebilmektedir. Bu durum da fiyatlarda değişikliğe yol açar.” Diş implant fiyatları ne kadar? “ sorusu için fiyatların sonuçta her hastanın bireysel durumlarına göre net olarak çıkartıldığını söyleyebiliriz.
İmplant diş fiyatları için detaylı bilgi almak istiyorsanız, iletişim kanallarımız aracılığıyla bizden randevu alabilirsiniz.

Leave a Comment