Bleaching olarak bilinen diş beyazlatma yöntemi gümüz teknolojisiyle birçok aşamadan geçerek, son şeklini aldı. Beyazlatıcı jel olarak imal edilen su bazlı jeller, diş yapı ve minelerine zarar vermeden dişi ideal beyazlığına kavuşturur. Son yılların mucizevi buluşu olarak dişlerin doğal beyazlığına kavuşması sağlanıyor. İzmir Karşıyaka’da diş kliniğimizde diş beyazlatma işlemini Kısa, hızlı ve etkili olan formül sayesinde, sağlıkla parlayan dişlere kavuşabiliyorsunuz. Diş beyazlatma uygulaması hem diş hekimi uygulaması ile yapılabiliyor hem de evde uyurken uygulama yapılabiliyor.

Diş Beyazlatma Jelleri Nasıl Uygulanır?

Diş beyazlatma jeli, 1 saat veya 3 ila 6 gün uygulamalarıyla bembeyaz dişlere kavuşmanızı sağlar. Su içerikli yeni sistem jeller, kişinin kendi uygulaması ile diş ve diş etlerine zarar vermeden, beyazlatılmasını sağlıyor. Jellerin yapısında bulunan özellik; diş minelerindeki susuzluğu gidererek çatlamaların ve diş yapısının bozulmasını önler.
Diş hekiminin lazer ışık formatıyla uyguladığı diş beyazlatma işlemiyle, 1 saatte etkili çözüm sağlanır. Beyazlatma işlemi sonrasında, dişlerdeki boşlukların renkte değişime neden olduğu için, düzenli bakım ve temizliğinin yapılması gereklidir. Bakım sonrası ideal şekilde korumak ve beslenme alışkanlıklarında diş temizliğini önemsemek, beyazlığın uzun süre kalıcı olmasını sağlar.

Lazerle Diş Beyazlatma Yöntemi

Kalıcı diş beyazlatma yöntemi olarak Diyot Lazer sistemi uygulanır. Bu sistem ile dişler ısıtılmadan, yalnızca jelin uygulanması ve aktive edilmesi sağlanır. Minimum hassasiyet riskiyle, göz alıcı ve etkin bir beyazlatma elde edilir. Muayenehane ortamında uygulanan ve diş hekimi uygulamalarıyla işlem 1 saat kadar kısa bir sürede tamamlanır.

Evde Diş Beyazlatma Yöntemi Nasıl Yapılır?

Diş beyazlatma ürünleri her kişiye göre uygulanır. Kişiye özel ve kendiliğinden uygulanan beyazlatma jelleri vinil kılıf yardımıyla uygulanır. Özellikle gece uygulanan jel sisteminde, dişler fırçalandıktan sonra, kılıf içerisine sıkılan beyazlatma jeli, dişlere yerleştirilir. Ortalama 2 ila 6 saat boyunca takılı kalır. Dişin beyazlatılması istenen renk tonuna kadar 2- 4- 6 saat gibi sürelerde uygulanabilir. Evde uygulamalar ortalama olarak 3 gün ile 6 gün arasında, etkili sonuç sunar.
Kişiye özel vinil kılıflar, diş hekimi tarafından hazırlanır. Diş muayenesi sırasında işlerdeki çürükler, mine çatlakları tedavi edilmeli, ağız içerisindeki bakteri ve plaklar temizlenmelidir. Diş doktorunun hazırladığı vinil kılıf ve jel ile kişi isterse evde uygulama yapabilir.

Diş Beyazlatma Jelleri Nasıl Seçilir?

Diş beyazlatma yöntemleri, hastanın tetrasiklin geçmişinde de etkilidir. Tetrasiklin tedavi kaynaklı sararmış dişler, jel ile diş beyazlatma yöntemi sayesinde beyazlatılır. Diğer uygulamalardan farklı olarak uygulama 14 gün sürer.
Özellikle su içeren jeller, diş yapısında, kökler ve kemik yapısında hassasiyete neden olmaz. Bu tip jellerde, boyar maddelerin etkisini- görevini su gerçekleştirdiği için edinilen beyazlık doğaldır. Gerekli diş temizlik ve bakımı yapıldığı sürece, edinilen beyazlık kalıcıdır. Diş yapısının özelliğine göre, diş hekiminin önerdiği beyazlatma jellerini kullanmak daha avantajlıdır.
Anında diş beyazlatma evde kullanım yöntemlerinde, hiçbir yan etki yoktur. Yapılan araştırmalarda tespit edilen herhangi bir yan etki olmamakla birlikte %2’lik oranda geçici sürede hassasiyet gözlemlenmiştir. Bu tür durumlarda diş hekiminin flor- opal uygulamasıyla, sorun anında çözülecektir.

Diş Beyazlatma Tedavisi Kaç Gün Sürer?

Diş beyazlatma doktor uygulamaları, muayenehanede 2 seansta uygulanır. 15 dakikalık uygulamalar ile diş beyazlatma işlemi tamamlanır. Yapılan araştırmalar neticesinde, elde edilen beyazlıkta tekrar renk değişmesi, sararma gibi etkiler gözlemlenmemiştir.
Home Bleachig olarak adlandırılan evde uygulanan yöntemlerdeyse tedavi süresi, diş yapısı ve istenilen beyazlık tonuna göre farklılık gösterir. Ortalama olarak 3gün ile 1 hafta arasında değişir. Yalnızca tetrasiklin uygulamalarında tedavi süresi 14 gündür.

4 Thoughts to “Diş Beyazlatma”

 1. Belkıs

  Almayan’dan gelen kuzenim mayıs ayında diş beyazlatma tedavisi olmuş ve sizden çok memnun kalmış. Çok sigara içen birisi olarak bende dişlerimin sararmasından şikayetçiyim. Bana da diş beyazlatma önerir misiniz? Kalıcı olur mu?

 2. Hamza

  Dişlerimin sarılığından dolayı çok şikayetçiyim. Zamanında sigara içmiştim ve dişlerimi ne kadar fırçalasam da kar etmiyor artık. Kaç seans sürüyor diş beyazlatma işlemi, birde fiyat bilgisi verebilir misiniz?

  1. dental

   Diş beyazlatma fiyatları konusunda merak ettikleriniz için kliniğimizi arayınız.

 3. Hakkı

  Berlin’den gelen amcam geçen sene temmuz ayında sizden diş beyazlatma yaptırmış ve çok memnun kalmış. Aynı işlemi bende yaptırmak istiyorum. Güncel fiyat bilgilerini öğrenebilir miyim?

Leave a Comment