Dişlerin estetik bir görünümde olması kişilerin dış görünümlerinden memnun olması ve sosyal hayatta daha rahat edebilmeleri açısından önemlidir. İzmir estetik diş doktoru olan firmamızda Diş estetiği alanında çok çeşitli yöntemler ortaya çıkmıştır ve sorun çözümlerinde büyük ilerlemeler kaydedilmiştir. Karşıyaka Estetik diş tedavilerimizden yararlanmak için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz.

Estetik Diş Nedir?

Estetik dişlere sahip olmak için kaliteli, güvenilir ve profesyonel hizmeti ile kliniğimiz size yardımcı olmaktadır. Diş estetiği nedir? Estetik diş denildiğinde birçok detay sayılabilmektedir. Genel itibariyle dişlerin sıralanışı, renkleri ve boyutları açısından iyi bir görünüme sahip olmalarıdır.
Estetik diş hekimliği ise dişlerdeki her türlü sararma, şekil bozukları, doku bozuklukları, aşınmalar, kırılmalar için yapılan müdahaleleri içermektedir.

Estetik Diş İşlemleri Neden Yapılmaktadır?

Diş estetiği için genellikle aşağıdaki sorunlara sahip olan hastalar kliniğimize başvuru yapmaktadırlar:
Dişlerinde doğuştan kaynaklı ya da sonradan oluşan renk bozuklarına sahip olanlar
Kırık ön diş problemi olanlar
Diş eti çekilmeleri nedeniyle dişleri daha uzun ve kötü görünenler
Görünen diş eti problemine sahip olanlar
Fazla ya da tersine eksik dişlere sahip olanlar
Gülme hattı estetiğinde sorun olanlar
Yüzü ve dudaklarıyla orantılı dişleri olmayanlar
Kaza sonucunda dişlerinde kırılma gibi zararlar oluşanlar
Diş estetiği öncesi ve sonrası görüntüleri ile birçok hasta problemlerinin çözümü ile ilgili olarak rahatlamaktadır. Diş estetik problemleri birçok yöntem aracılığıyla giderilebilmektedir.

Diş Estetiği Yöntemleri Nelerdir?

Estetik diş tedavilerinde birçok farklı estetik sorun etkili yöntemler kullanmaktayız. Bunlar arasında yer alan diş estetik yöntemleri şunlardır:
İmplant tedavisi
Diş beyazlatma tedavisi
Porselen laminate veneer tedavisi
Kron boyunu uzatma tedavisi
Ortodonti tedavisi
Gülüş estetiği için tedavi
İşinde uzman hekimlerimiz bu yöntemlerin her biri ile estetik uygulamalar yapmaktadırlar.

karşıyaka diş estetik

İmplant Tedavisi: İmplant tedavisi ile ağızdaki diş eksiklerini çene kemiğine yerleştirilen, titanyum maddesinden oluşan, ağız dokusuna doğal uyum sağlayan yapay bir diş kökü ile gidermekteyiz. En fazla birkaç ay içinde tedavide istenilen sonuca ulaşılmaktadır.

Diş Beyazlatma Tedavisi: Diş estetiğinde en çok önem verilen konulardan biri de beyaz dişlere sahip olmaktır. Sararmış ve rengi bozulmuş dişler kişilerin kendilerine olan güvenini de azaltabilmektedir. Lazer uygulaması ile dişleri istenilen renge getirmek mümkün olmaktadır. Özel beyazlatıcı bir diş jelinin lazer yöntemi ile aktif hale getirilmesi sağlanmaktadır. Hassasiyet riski oldukça düşüktür.
Diş beyazlatma işlemini uygulamadan önce dişlerdeki herhangi bir problemin ve hassasiyetin giderilmesi gerekmektedir.

Porselen Laminate Veneer Tedavisi: Söz konusu uygulama için dişin üzerinden az bir yüzeyin kaldırılması gerekmektedir. (0,3-0,7 mm kadar) Porselen yapraklar bu kaldırılan yere yapıştırılmaktadır. Hastaların tercihine göre istenilen kalınlıkta ve renkte yapraklar kullanılır. Metal içermemesi nedeniyle de sıkça tercih edilmektedir.
Porselen laminate ayrıca kırılmaya karşı da son derece dayanıklıdır. Renkleri genellikle sabit kalmaktadır. Renk ve şekil düzeltmelerinde kullanılmaktadır.

Kron Boyunu Uzatma Tedavisi: Kron boyu uzatma, gülme estetik hattının düzeltilmesi için kullanılmaktadır. Bu tedavi diş etleri gülerken fazla görünen hastalar için idealdir. Çeşitli lazer uygulamaları ile fazla diş eti dokusu ağızdan çıkartılmaktadır. Bazı durumlarda diş etinin altında bulunan kemiğin şekillendirilmesi gerekebilmektedir. Bu şekilde dişlerin boyu uzatılmaktadır.
Diş eti seviyelerinde yer alan sorunlu dişler için de bu tedavi kullanılabilmektedir.

Gülüş Estetiği Tedavisi: Diş estetiği ile ilgili her türlü yöntem bir şekilde gülüşün daha güzel ve iyi olmasını sağlamaktadır. İyi bir gülme hattına sahip olmayı engelleyen problemler, estetik kriterlere göre ihtiyaç duyulduğu şekilde kliniğimizde giderilmektedir. Gülme hattı için ideal ölçü interdental diş etinin %20 ile %70 arasında görünüyor olmasıdır.

Ortodonti Tedavisi: Ortodonti yöntemi yani diş teli tedavisi ile dişlerdeki bozuklukları giderebiliyoruz, estetik diş sorununa çözüm getiriyoruz.
Estetik diş fiyatı için sorularınızı bizimle iletişime geçerek iletebilirsiniz. Tedavinizin ayrıntıları ortaya çıktığında net bir fiyat alınabilmektedir.

9 Thoughts to “Estetik Diş”

 1. Sarper K.

  Geçen yaz Almanya’dan estetik diş yaptırmak için gelen teyzem sizden çok memnun kalmış. Bende dişlerimin çirkin görüntüsünden kurtularak estetik yaptırmak istiyorum. Konu hakkında detaylı bilgilendirme yapabilir misiniz?

  1. dental

   estetik diş tedavisi ücretleri İzmir diş klinik için özel hastane diş tedavisi ücretleri hakkında merak ettiğiniz sorular için bizi arayınız.

 2. Gözde Genli

  Dişlerimin duruşu artık iyiden iyiye canımı sıkmaya başladı. Bu nedenle estetik diş yaptırmak istiyorum. Yakınlarımın tavsiyesi üzerine sizden bu operasyonu yaptırmak istiyorum. Konu hakkında bilgi alabilir miyim acaba?

  1. dental

   İzmirde estetik diş yaptırmak hususunda estetik diş yaptırma fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

 3. Mehmet

  Temmuz ayında Münih’ten estetik diş yaptırmak için gelen amcamın tavsiyesi üzerine bende yaptırmak istiyorum. Konu ve estetik diş fiyatları ile ilgili bilgi verebilir misiniz?

  1. dental

   Diş estetiği tedavisi fiyatları hakkında bilgi veren sitemizde diş estetiği ücreti için kliniğimizi arayabilirsiniz.

 4. azra

  estetik diş tedavisi olan bir yakınım sizden çok memnun kalmış, artık rahatlıkla toplum içerisinde güldüğünü falan söyledi. Bende kendime yaptırmak istiyorum. Konu hakkında bilgi alabilir miyim acaba

 5. Mehmet

  Mayıs ayında İtalya’dan gelen teyzem polikliniğinizde estetik diş tedavisi yaptırmış, sürekli sizden övgüyle bahsediyor. Bende aynı işlemden yaptırmak istiyorum. O acıtmaz falan dedi ama pekte inanmadım. Birde sizden duymak istiyorum.

 6. Senem hülya

  Dişlerinin görüntüsünden benim gibi rahatsız olan bir komşum sizde estetik diş tedavisi yaptırmış ve çok memnun kalmış. Aynı işlemi bende yaptırmak istiyorum ama acı konusunda ciddi şüphelerim var.

Leave a Comment