İmplant diş yöntemi ile ağızdaki eksik dişlerin yarattığı sorunları güvenli biçimde giderebiliyoruz. Diş kayıpları sıkça görülen sorunlar arasındadır; bu durum ağız estetiğini ciddi derecede bozabilmektedir ve hastaların rahatsız olmasına yol açmaktadır. İzmir diş implant merkezi olan Cadde Dental, Karşıyaka implant diş tedavisi yapmaktadır. Diş kaybının getirdiği sorunlar sadece estetikle sınırlı değildir; diş eksikliği nedeniyle yaşanabilecek sağlık problemleri de oluşmaktadır.

İmplant Diş Nedir?

İmplant diş uygulamaları son yıllarda çok daha yaygın bir hale gelmiştir. İmplant diş nedir? İmplant diş ağızdaki diş kayıplarını telafi etmek amacıyla boşluk olan yere koyulan yapay diş köküdür.
İmplant dişin yapısında titanyum özelliği bulunmaktadır. Titanyum maddesinin kullanılmasının en başta gelen nedeni ise bunun diş ve ağız dokularıyla uyumlu olmasıdır. Yapay diş kökü olan implant diş çene kemiğine yerleştirilmektedir.

İmplant Diş Nasıl Yapılmaktadır?

Diş kliniğimizde implant diş en güvenilir hekimlerle, steril bir ortamda ve son teknoloji ürünü cihazlarla yapılmaktadır.

İmplant diş nasıl yapılır?

İmplant diş uygulaması için genellikle lokal anestezi yapılmaktadır. Titanyum maddeden yapılmış vida, ağızdaki eksik dişin yarattığı boşluğa yerleştirilmektedir. Bu esnada hastanın diş eti açılmıştır.
Vidalama yani implant uygulaması cerrahi işlem ile sona erdiğinde diş eti de kapatılmaktadır. Kemik ve implant diş kaynaşmasının oluşması gerekmektedir.

implant diş karşıyaka

İmplant uygulamasının tamamlanması için söz konusu kaynaşmanın oluşması için belli bir zaman geçmesi gerekir. Kemik ve diş kaynaştıktan sonra implantın kapağı açılmaktadır.
İmplant kapağı açıldıktan sonra üzerine bir şekillendirici başlık takılır. Bu başlığın amacı diş etini şekillendirmektedir. Bir sonraki işlem bunun ölçüsünü almaktır. Son aşamada zirkonyum veya porselen kaplama ile implant diş estetik bir görünüme kavuşturulur.

İmplant Hangi Durumlar için Uygulanmaktadır?

İmplant diş uygulamaları şu durumlarda ideal bir çözüm olabilmektedir:
Ağızda dişin eksik olması ve bu dişin yerinin yanlarında bulunan diğer dişler için başka işlem yaptırılmamak istenmemesi durumunda implant diş uygulaması tercih edilebilir.
Protez kullanımında protezin ağızda stabil durmuyor olması nedeniyle konuşma, yemek yeme ve çiğneme ile ilgili sorunlar ortaya çıkmaktadır. İmplant sayesinde sorun yaratan protez sabitlenebilmektedir.
Kimi durumlarda hasta dişlerinin çok büyük bir bölümünü veya tamamını kaybetmiş olabilir. Genellikle bu sorun için daha çok hastaların takıp çıkartabilecekleri protez kullanılmaktadır. Takıp çıkartma gibi durumlarla uğraşmak istemeyenler için bütün ağızdaki dişlerin yerine implant diş yapılabilmektedir.
İmplant diş ile hem estetik hem fonksiyonel diş kaygıları giderilmektedir.

İmplant Diş Uygulaması Ne Kadar Sürmektedir?

İmplant diş uygulamasında çene kemiği ve vidanın kaynaşması için en az birkaç ay gerekmektedir. Cerrahi işlem içinse ilk etapta çoğunlukla bir seans yeterli olmaktadır. İmplant diş yapımı ne kadar sürer? ile ilgili olarak sürecin tümüyle tamamlanması içinse 6 aya yakın bir zaman gerektiğini belirtebiliriz. Hastaların kişisel durumları da süreci belirlemekte etkendir.

İmplant Diş Zararlı mı?

İmplant diş yapısı ağız dokusuyla uyumlu olan titanyumdan oluşmuştur. Bu sebepten ötürü herhangi bir alerjik soruna yol açmamaktadır. İmplant diş zararları ile ilgili işlemin ağrılı olabileceğine dair düşünceler de bulunmaktadır. Kliniğimizde profesyonel ve özenli hekimlerimiz işlem sırasında lokal anestezi uygulamaktadırlar. Hastalar herhangi bir acı hissetmezler.
Titanyumun avantajlarından biri de bu maddenin paslanmıyor oluşudur. Isıya karşı dayanıklıdır ve kolay kırılmamaktadır.
İmplant Diş Uygulamasında İyileşme Süreci
Sürecin tamamen bitmesi için aşağı yukarı 6 ay kadar bir zaman gerektiğini belirtmiştik. Hastalar cerrahi işlemden sonra normal günlük hayatlarına dönebilirler. Yemek ve içecek ile ilgili sınırlamalar yoktur; doktor önerilerini doğru şekilde uyguladığınızda problem yaşanmayacaktır.
Kliniğimizde uzman doktorlar tarafından implant diş yaptırmak ve bilgi edinmek istiyorsanız bizi arayıp randevu alabilirsiniz.
İmplant diş fiyatları 2018 ile ilgili hastanın durumuna bakılarak fiyat çıkartıldığını belirtelim.

15 Thoughts to “İmplant Diş”

 1. Mehmet T

  Kardeşim geçen Temmuz ayında polikliniğinizde implant yaptırdı ve çok memnun kaldı. O gün bu gündür dişlerinde hiçbir problem olmadığını söylüyor. İmplant diş yaptırma işlemi hakkında bilgi alabilir miyim acaba?

  1. dental

   Yüzlerce mutlu hasta gibi kardeşinizi de mutlu etmek bizi sevindirdi. İmplant diş yaptırma prosedürleri konusunda bizi arayınız.

 2. Hasan

  Avustralya’dan geçen yaz gelen teyzemler sizin polikinliğizde implant diş tedavisi oldular ve çok memnun kaldılar. Şuan bende onların ısrarlarına dayanamayarak ne kadar korksamda implant tedavisi olmak istiyorum. Konu hakkında bilgi alabilir miyim?

 3. Şevval

  Rusya’dan gelen arkadaşım sizden implant diş yaptırdı ve sizi öve öve yere göğe sığdıramıyor. Anneme de implant yaptırmak istiyorum ama yaşı 73 olduğu için çekincelerim var. Bu konu hakkında bilgi verebilir misiniz?

 4. Merve E

  Yakın komşum 3 sene önce sizde diş implantı yaptırmış ve çok memnun kalmış. Benim 9 tane dişim eksik ve yerlerine bu tedaviden yaptırmak istiyorum. Bu konuda hakkında bana bilgi verebilir misiniz acaba?

  1. dental

   diş implantı fiyatları en güncel listesi için sitemizden bilgi alabilirsiniz.

 5. Sahra

  Londra’dan mayıs ayında gelen teyzem sizden implant diş yaptırmış. Şu ana kadar herşeyin normal gittiğini söyleyince bende yaptırmak istiyorum. Bilgi verebilir misiniz?

  1. dental

   Dünyadaki en son teknolojik yenilikleri yakından takip ediyor ve bünyemize dahil ediyoruz. Robotik implant başladı. bilgi almak için bizi arayınız.

 6. Murtaza

  Kuzenim geçen sene geldiği Amerika’dan sizin polikliniğinizde implant diş yaptırmış ve çok faydasını görmüş. Bende yaptırmak istiyorum. Fiyat ve diğer detay bilgileri alabilir miyim?

 7. Remzi

  Komşum 6 tane implant diş yaptırmış ve sizden çok memnun kalmış. Benimde olmayan 7 tane dişimin yerine implant yaptırabilir miyiz? Konu hakkında bilgi alabilir miyim?

 8. Hande

  Moskova’dan gelen kayın biraderim sizin yerinizde implant diş tedavisi yaptırdı ve işlemden çok memnun kaldı. Bende kendi dişlerim için yaptırmak istiyorum ama acısından dolayı çok korkuyorum. İşlem sırasında ve sonrasında çok acı hisseder miyim?

 9. Nazlı

  Arkadaşlarımın tavsiyesi üzerine sizde implant diş tedavisi yaptırmaya karar verdim. 11 tane dişim eksik ancak vaktim sınırlı ve Ankara’da yaşıyorum. Acaba 11 tane dişimin yapılması ve tamamlanması ne kadar sürer?

 10. merve

  30 yaşındayım Almanya’ da yaşıyorum. Diş tedavisi korkusu sebebi ile dolgu yaptırmaktan bile çekiniyorum ancak son geçirdiğim rahatsızlık sebebi ile implant diş yaptırmam gerektiği söylendi. Tavsiye üzerine Türkiye’ ye geldiğimde sizin yapmanızı istiyorum implantın nasıl yapılacağı konusunda sizlerden de bilgi almak istiyorum.

 11. Sinem

  Almanya’dan geçen yaz gelen kuzenim sizin polikliniğinizde implant diş tedavisi yaptırmış ve çok memnun kalmış. Banada tavsiye ettiği için bende yaptırmak isterim. Konu fiyatları hakkında bilgilendirme yapabilir misiniz?

 12. Şule

  Çocukluğumdan beri diş acısından korktuğum için doktorlara hiç gidemedim. Gelinen nokta da 8 tane dişim eksik ve yerlerine implant diş yaptırmak istiyorum. Sağlam olması için vidalı implant düşünüyorum. Sizce ne yapmalıyım?

Leave a Comment