Ortodonti tedavisi Karşıyaka ile hem yetişkinlerde hem de çocuklarda diş bozuklukları giderilebilmektedir. Bostanlı Ortodonti eski ve geleneksel bir yöntemdir, hala oldukça etkili bir biçimde kullanılmaktadır. İzmir Ortodonti ile ilgili yeni gelişmeler eskiden sadece çocuklar için uygun olan bu tedavinin yetişkinlerde de kullanılabilmesini sağlamıştır.

Ortodonti Nedir?

Ortodonti tedavisi nedir? Ortodonti yöntemi diş teli kullanılarak dişlerdeki çeşitli bozuklukların düzeltilmesini ifade etmektedir.
Ortodonti tedavi eğer çocuklara uygulanacaksa onların çene gelişimlerine destek olmaktadır. Çene gelişimi iyi yönde ilerlediğinde dişler de ağızdaki doğru pozisyonlarını bulurlar.
Ortodonti tedavisi eğer yetişkinler için uygulanacaksa çene gelişimine herhangi bir etkisi olmaz. Ağzı kapatırken yaşanan problemler ve dişlerdeki çapraşık görüntü bu yöntem ile giderilmektedir.

Ortodontik Tedavi için En İyi Yaş Aralığı Hangisidir?

Şu andan geriye 10-15 yıl gidildiğinde ortodontik tedavi için yetişkinlere çözüm sunulmamaktaydı. Ortodontik tedavi yalnızca çocuk yaşlarda kullanılmaktaydı.
Her ne kadar yetişkinlerin de artık yararlanabildiği bir yöntem olsa da ortodonti tedavisi için hala en uygun yaş aralığının 4-5 civarı olduğu söylenebilir.
Ortodonti için ilk kontrol 4 ya da 5 yaşlarında olmalıdır. 9 yaşında kadar süt dişler ile daimi ve kesici dişler gözlem altında tutulmaktadır. Erken ortodontik müdahaleler genellikle çene bozuklukları için olmaktadır. Dişlerdeki bozukluklar biraz daha sonraki yaşlarda da düzeltilebilmektedir.

Yetişkinlerde Ortodonti Tedavisi

Ortodonti nedir? Diş teli ile dişlerdeki kötü ve çapraşık görüntülerin giderilmesi sağlanmaktadır. Yetişkinler için de bir zaman ölçüsü bulunmamaktadır. Yetişkinlerde diş teli tedavisinin en iyi yanlarından biri kendi dişlerini kaybetmeden sorunun çözüme ulaşabilecek olmasıdır.
Yetişkinler zaman zaman görüntüsü nedeniyle diş teli takmaktan çekiniyor olabilirler ancak ortodonti en sağlıklı ve doğal tedavi yöntemlerinden biridir.
Yetişkinler eğer görüntü açısından endişeleniyorlarsa şeffaf diş teli gibi başka seçenekleri de değerlendirebilirler.
Yetişkinlerde yaş ile ilgili oluşan tek sorun sürenin erken yaştaki tedavilere göre biraz daha uzun sürebilmesidir.

Ortodontik Tedavi Çeşitleri Nelerdir?

Ortodontik tedaviler ikiye ayrılmaktadır:
Sabit ortodonti tedavileri
Hareketli ortodonti tedavileri
Sabit ortodonti tedavilerinde müdahaleleri yalnızca diş hekimleri yapabilmektedir. Diş teli hekimler tarafından çıkartılır, ayarlamaları yapılır ve takılır. Sabit ortodonti tedavi daha sağlam ve başarılı sonuçlar vermektedir. Dişleri hareket ettirmede daha güçlü etkileri bulunmaktadır. Teller, braketler ve bantlar sabit apareyleri meydana getirmektedir.

Ortodonti Tedavisi Neden Gereklidir?

Ağzı kapamayla ilgili yaşanan sorunlar belli bir zaman sonra kişilerde sesten çene ekleminde ağrıya kadar çeşitli durumlara yol açabilmektedirler. Var olan problemlerin ise büyümesi olasılığı bulunmaktadır. Çarpık olmayan dişler estetik açıdan oldukça önemli olduğu gibi çürük gibi olumsuz durumlara karşı da daha dayanıklı hale gelirler.

Ortodontik Tedavi Sonrası Dişlerde Geriye Dönüş Olur mu?

Ortodonti tedavisi aşamaları arasında diş telini çıkarttıktan sonrası da bulunmaktadır. Bu aşama asıl tedaviyi izlediği için “Pekiştirme” olarak isimlendirilmiştir.
Diş teli çıkartıldıktan sonra çoğu insanın tedaviyi bitti olarak görüp sonraki aşamaya önem vermemesi olumsuz durumlara yol açabilir. Ortodontide tedavi diş teli çıkartıldıktan sonra bitmemektedir. Dişlerin yeni konumlarına alışmaları gerekmektedir.
Hastaya göre çeşitli pekiştirme yöntemleri uygulanabilir. Dişlerin arka kısmına tel takılabilir, şeffaf çıkartılabilen teller kullanılabilir ya da hareketli plaklardan yararlanılabilir.
Ortodonti tedavisinde en önemli konulardan biri tedavi başlamadan var olan diş sorunlarını gidermektir. Çürüklere ve diğer diş-ağız hastalıklarına müdahale edilmelidir.
Ortodonti tedavisi sırasında diş hekiminizin tüm önerilerine dikkat etmeli ve dişlerinizin uygun bakımını sağlamalısınız.
Ortodonti tedavisi fiyatları 2018 için bilgi edinmek istiyorsanız iletişim kanallarımız aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.
Kliniğimizden ortodonti randevu aldıktan sonra ilk muayeneniz ile beraber diş sorunlarınız için nasıl bir yöntem izleneceğini uzman hekimlerle beraber detaylıca konuşabilirsiniz.

7 Thoughts to “Ortodonti”

 1. Yeşim

  Küçük kardeşlerimden 1 tanesi için 1 sene önce sizden ortodonti tedavisi gördük ve şuan dişleri o kadar düzgün ve güzel ki. Aynısını diğer kardeşim içinde yaptırmak istiyoruz. Bilgi alabilir miyim acaba?

  1. dental

   Ortodonti fiyat bilgisi ile diş teli fiyatları konusunda merak ettikleriniz için diş hastanemizi arayınız.

 2. Hasan

  Geçen sene babam sizden ortodonti oldu ve çok memnun kaldık. Almanya’dan bu yaz geldiğimde bende yaptırmak istiyorum ama işlemin uzunluğu konusunda bilgiye ihtiyacım var. Malum çok bir vaktim yok ta..

 3. gizem

  Haziran ayında bir komşum sizden ortodonti yaptırmış ve çok memnun kalmış. Bende dişlerim için yaptırmak istiyorum. Fiyat ve süre bilgisi verme şansınız var mı?

 4. hakan

  Kızımın dişleri için ortodonti yaptırmak istiyorum. Bir yakınım sizin polikliniğinde olmuş ve çok memnun kalmış. Konu hakkında fiyat bilgisi alabilir miyim? Birazda acı konusunda ön bilgilendirme yaparsanız sevinirim.

 5. Güzide

  Çocuğumun dişleri için ortodondi tedavisine ihtiyacımız bulunmaktadır. Yakınlarım sizden övgüyle bahsettiği için sizin poliklinğinide yaptırmak istiyoruz. Konu hakkında detay bilgiler verebilir misiniz?

 6. Nevzat

  Merhabalar, ağustos ayında bir yakınım Almanya’dan gelerek sizde ortodonti operasyonu geçirdi. Çok memnun kaldığından dolayı şuan bende yaptırmak istiyorum. Konu hakkın da daha detaylı bilgi alabilir miyim?

Leave a Comment